• En
 • ساعت : ۱۱:۰:۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ 
 • تعداد بازدید : 69
 • کد خبر : ۱۶۴۲۱۸
كارگاه آموزشی آشنایی كاركنان باجه های پستی و دفاتر پیشخوان دولت با قاچاق كالا و ارز برگزار شدوان دولت با قاچاق كالا و ارز برگزار شد
با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان قم، کارگاه آموزشی آشنایی با قاچاق کالا و ارز برای کارشناسان و متصدیان باجه های پستی و دفاتر پیشخوان دولت در این استان برگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی کارکنان باجه های پستی و  دفاتر پیشخوان دولت  با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان قم، کارگاه آموزشی آشنایی با قاچاق کالا و ارز برای کارشناسان و متصدیان باجه های پستی و دفاتر پیشخوان دولت در این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پست استان قم ، کارگاه آموزشی آشنایی با قاچاق کالا و ارز برای کارشناسان و متصدیان باجه های پستی و دفاتر پیشخوان دولت با حضور  نصرالله  سپهوند رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان، ابوالفضل باقری منش مدیرکل و کارشناسان پست استان قم در سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد.

سرهنگ سپهوند در این همایش ، با اشاره به اهمیت آگاهی به قوانین و مقررات گمرکی گفت: یکی از راه‌هایی که ممکن است مورد استفاده قاچاقچیان قرار بگیرد، پست است.وی با یادآوری اینکه تاکنون از طریق پست استان قم چنین اتفاقی رخ نداده اظهار داشت: پیش‌نیاز کنترل و جلوگیری از هرگونه تخلف گمرکی و قاچاق کالا، آگاهی کارشناسان پست و هوشیاری آنها در حین کار است.

سرهنگ سپهوند در ادامه ضمن تشریح قوانین گمرکی و مفاهیم مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز، نحوه شناسائی این کالاها و کنترل درگاه‌های رسمی و غیررسمی جابه‌جایی آنها، بر اهمیت آشنایی با این مقررات تأکید کرد.

در ادامه مدیرکل پست استان قم نیز ضمن تبریک دهه کرامت، به  تشریح ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شبکه پستی پرداخت و اظهار داشت: پست به عنوان گسترده‌ترین شبکه ارتباطی کشور از امکانات مناسب و مطمئنی برای ارایه خدمات نیابتی و جابه‌جایی کالا و همچنین وجوه مالی برخوردار است.

وی افزود: پست می‌تواند خدمات متنوع خود را باکیفیت هرچه بهتر و با اطمینان بیشتر به هموطنان ارائه نماید و در این راستا اولین مرحله از مراحل چهارگانه پستی یعنی قبول مرسولات، نقش مؤثری در کیفیت هرچه بیشتر خدمت‌رسانی دارد.

باقری منش با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا و آغاز پویش همگانی خرید از خانه حجم فعالیت‌های پست با افزایش چشمگیری همراه شد اضافه کرد: از آنجا که درصد زیادی از مرسولات پستی را بسته‌ها تشکیل می‌دهند، اهمیت لفاف و بسته‌بندی باکیفیت بیش از گذشته خود را نشان داده که خوشبختانه شرکت ملی پست در این خصوص از سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

درپایان این کارگاه آموزشی،معاون اداره شهرستان ، کارشناسان بازرسی و کیفیت اداره کل پست استان به بیان دیدگاه‌های کاربردی خود در مورد چگونگی انجام فرآیند قبول با استفاده از لفاف و بسته‌بندی مناسب پرداختند وبه سؤالات مدیران وکارشناسان دفاتر پیشخوان دولت پاسخ دادند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل پست استان قم است .

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/06/13 09:37
  V5.5.5.0