• En
 • ساعت : ۱۶:۵۸:۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ 
 • تعداد بازدید : 83
 • کد خبر : ۱۶۴۴۰۳
رشد167درصدی ترافیك بسته های پستی در قم
باقری منش درگفتگوی خبری با خبرنگار ایرنا : شیوع کرونا موجب شد تا گرایش به استفاده از ظرفیت های پست در استان با استقبال چشم گیری مواجه شود به گونه ای که در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ترافیک بسته ها وامانات پستی ۱۶۷ درصد رشد داشته است.

رشد167درصدی ترافیک بسته های پستی در قم

باقری منش  : شیوع کرونا موجب شد تا گرایش به استفاده از ظرفیت های پست در استان با استقبال چشم گیری مواجه شود به گونه ای که در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسته هاوامانات پستی  ۱۶۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پست قم ،  ابوالفضل باقری منش امروز درگفتگوی خبری با خبرنگار ایرنا به بخشی از فعالیت های پستی سه ماه  سال جاری اشاره کرد.

وی دراین گفتگوی خبری ابراز داشت :شیوع کرونا موجب شد تا گرایش به استفاده از ظرفیت های پست در استان با استقبال چشم گیری مواجه شود به گونه ای که در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ترافیک بسته ها وامانات  پستی  ۱۶۷ درصد رشد داشته باشد .

 مدیرکل پست استان  افزود: در سه ماه نخست امسال، ترافیک بسته های کوچک سفارشی  در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱۱ درصد،  امانات پستی ۵۷ درصد، بسته های پیشتاز ۱۵۵ درصد و بسته های ویژه ۴۲ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: حجم فعالیت اداره کل پست استان در ماه های اخیر به ویژه اسفند ۹۸ و فروردین ماه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال های گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است که این نشان از گرایش مردم برای استفاده از ظرفیت های پست استان برای خرید اینترنتی و یا ارسال بسته های پستی خود دارد.

مدیرکل پست قم با اشاره به آمار مقایسه ای ترافیک بسته‌های پستی استان گفت: در سه ماه نخست امسال ترافیک بسته های پستی و امانات استان ۲۲۵ هزار مرسوله بوده است و این در حالی است که تعداد مرسوله های مذکورپست قم در مدت مشابه سال گذشته تنها ۸۴ هزار بسته بوده است.

باقری منش، ادامه داد: خرید اینترنتی در فروردین ماه امسال با ۳۴۶ درصد رشدنسبت به مدت مشابه سال گذشته یک رکورد بی سابقه در قم ثبت کرد،

وی با بیان اینکه پُست واسطه خریداران و فروشندگان اینترنتی است و کالاهای خریداری شده از طریق شبکه پستی در سراسر کشور توزیع می شود اظهار داشت: خرید اینترنتی  به طور میانگین در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست قم اظهار داشت: خرید اینترنتی در فروردین ماه امسال ۳۴۶ درصد( اوج شیوع کرونا درقم )، اردیبهشت ماه ۲۴ درصد و خرداد ماه ۳۳ درصد نسبت به ماه‌های مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی ادامه داد: توانایی های پست استان در کمک به همشهریان گرامی در ایام شیوع کرونا و به ویژه در هفته هایی که به دلیل اجرای سیاست های قرنطینه خانگی، تردد میان استانی و درون استانی با محدویت هایی همراه بود، برای حذف سفرهای غیرضرور بسیار چشمگیر و موثر بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل پست استان قم است .

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/06/13 09:37
  V5.5.5.0